Lipská ulice, Pražská ulice, třináctka od hypermarketu Globus k železničnímu přejezdu, Černovice. Tyto a spousty dalších silnic v Chomutově a jeho blízkém okolí procházejí v těchto dnech generální rekonstrukcí. Důvod oprav je prozaický. Jde o silnice poškozené výstavbou nedávno zprovozněné přeložky silnice I/7 Chomutov – Křimov. Rozjezdily je totiž náklaďáky.
Podle ředitele chomutovské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Renné Komínka je chomutovský tankodrom nutné zlo. „Máme na opravu poškozených silnic šedesát milionů korun. Když tyto prostředky neutratíme ještě letos, přijdeme o ně,“ vysvětluje Renné Komínek s tím, že proto se také všechny poškozené silnice opravují najednou a ne postupně.
Dobrou zprávou může být, že opravy by neměly trvat déle než jeden měsíc. Tento týden skončí frézování na vybraných vozovkách, potom přijde na řadu pokládka asfaltového koberce.
„Chceme mít do konce září vše hotové. Myslím, že se vyplatí měsíc vydržet a mít opravené silnice,“ nechal se slyšet Renné Komínek.
K tomu, že se se silnicemi ve městě začalo něco dělat, si mohou pogratulovat sami Chomutováci. Jak uvedla tisková mluvčí tamní radnice Iva Josífková, právě připomínky místních vedly vedení města k tomu, aby na Ředitelství silnic a dálnic lidově řečeno zatlačilo.