Platnost dnešního rekordu, v rámci kterého má obejmout Kamencové jezero přes dva tisíce lidí, je dosud nejistá. Organizátoři chomutovské Bambiriády nesehnali notáře. Chtějí narychlo zajistit komisaře z Agentury Dobrý den z Pelhřimova.
O tom, že během Bambiriády má být ustanoven nový český rekord v počtu lidí zapojených do živého řetězu, jsme již psali zhruba před týdnem. Stejně tak jsme otiskli i žádost organizátorů, která měla oslovit notáře z Chomutovska, aby v sobotu přišli na Kamencové jezero a rekord prohlásili za právoplatný. Žádný notář ale neprojevil zájem zdarma pomoci.
„Bohužel se nám dosud nikdo nepřihlásil,“ krčí rameny jeden z hlavních organizátorů akce Milan Märc. „Snažíme se narychlo zajistit komisaře z Agentury Dobrý den z Pelhřimova, ale zatím nedokážu odhadnout, jak to celé dopadne,“ uvedl včera Märc.
Podle něho náklady na komisaře dosáhnou zhruba pěti tisíc korun. Tyto peníze by údajně mělo stát i případné notářské ověření.
V samotné Agentuře Dobrý den se nechali slyšet, že se budou snažit pro potvrzení rekordu udělat maximum. „Je škoda, že se to seběhlo tak narychlo. Nemůžu proto stoprocentně potvrdit, zda někdo od nás do Chomutova dorazí. Přesto se pokusíme udělat vše, co bude v našich silách,“ uvedl Miroslav Marek z Agentury Dobrý den,
Nezbývá než věřit, že se organizátorům podaří komisaře na ověření rekordu zajistit. Pokud by se to přeci jen nezdařilo, nic se podle nich neděje – pokus o rekord proběhne i tak. Může padnout alespoň rekord neoficiální. Organizátoři se nechali slyšet, že příští rok by mohli uspořádat živý řetěz znovu. Tento pokus by už měl zaručeně punc oficiálnosti.
Pokud bude někdo chtít k rekordu přispět, měl by dnes přijít před druhou hodinou na Kamencové jezero.