Mezi současnými pracovníky nemocnic hledal kraj nového ředitele pro chomutovskou nemocnici. Konkrétní jméno by mělo padnout na zasedání krajské rady příští týden.
Na místo nového ředitele, na které před dvěma týdny rezignoval Milan Burša, kraj nevypsal veřejné výběrové řízení. „Nechtěli jsme sem lákat odborníky ze Slovenska nebo z Moravy, když máme kvalitní lidi i u nás v kraji,“ uvedl k tomu náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Fiala.
Jména, mezi kterými budou radní vybírat, Fiala konkretizovat nechtěl. „Jasno bude 14. listopadu, kdy bychom měli nového ředitele jmenovat,“ řekl.
Radní zatím jmenovali pouze ředitele, který jen administrativně uzavře činnost nemocnice coby příspěvkové organizace. Tím se stal ředitel mostecké nemocnice Vladimír Műller. Příspěvkové organizace budou existovat maximálně rok, jinak už všechny nemocnice patřící Ústeckému kraji fungují jako odštěpné závody jedné společnosti – Krajská zdravotní, a.s.
Milan Burša rezignoval sám, přesto okolo jeho odchodu jasno příliš není. Česká tisková kancelář citovala mluvčího Krajké zdravotní Jiřího Vondru, podle kterého chtěla společnost personálními změnami řešit neuspokojivé hospodaření nemocnice. Ta se měla na krajské radě projednávat 24. listopadu, ale Burša rezignoval ještě předím a podle vlastních slov ze zdravotních důvodů. To poté potvrdil i Vonra, když se ho na důvody odchodu ředitele ptal chomutovský deník.