V Chomutově se radní během letních prázdnin sejdou jen dvakrát – hned příští týden v pondělí a potom až 27. srpna. Zastupitelstvo není na léto naplánované vůbec.
V sousedním Jirkově bude vedení města o něco aktivnější – radní se sejdou třikrát. V polovině července a potom dvakrát v srpnu. Ale zastupitelé mají také volno – starosta je svolá až na 13. září.
V Kadani i Klášterci už radním letní prázdniny začali. Kadaňští se znovu uvidí až koncem srpna, klášterečtí politici dokonce až začátkem září. Se zastupiteli je to podobné – v Kadani je naplánováno na 30. srpna, v Klášterci na 13. září.
Ve Vejprtech si radní tvoří termíny schůzí vždy na měsíc či dva dopředu a včera ho na léto ještě neměli. Zastupitelé ale mohou vyrazit bez starosti k moři, jejich zasedání se koná až 30. srpna.


Politici nemusí mít strach, že by se dostali do křížku se zákonem – ten skoro žádné povinnosti v termínech zasedání neukládá. Rada se podle zákona o obcích schází „dle potřeby“, jen u zastupitelstva je podmínka, že to musí být alespoň jednou za tři měsíce.
Také proto jsou v tom, jak dlouhé volno radní v jednotlivých městech mají, poměrně velké rozdíly (viz infobox Jak dlouhé mají radní volno?). Zatíco třeba v Klášterci mají mezi zasedáním rady více než dva měsíce v kuse volné, v Jirkově to jsou jen tři týdny.
Politické prázdniny nejsou nic neobvyklého. Řada radních či zastupitelů si totiž vybírá dovolenou a na zasedání musí být alespoň nadpoloviční většina z nich.

Jak dlouhé mají radní volno?

Klášterec – 72 dní
Kadaň – 63 dní
Chomutov – 49 dní
Jirkov – 21 dní