Za všechno mohla neznámá dráždivá látka. Přivolaní hasiči zhruba čtyřicet lidí z obchodního domu evakuovali, jedna žena byla dokonce s dýchacími obtížemi převezena do nemocnice.
„Byla to hrůza. Pálily mně oči a špatně se mi dýchalo. Běželka jsem hned na čerstvý vzduch,“ vyprávěla Deníku Věra Zakopalová, která v té chvíli nakupovala v prodejně hraček. Další ze zákaznic ovšem takové štěstí neměla. „Nakládal jsem jí do sanitky. Dobře na tom nebyla, říkala, že má astma,“ řekl vedoucí prodejny sportu Tomáš Pavlíček.
Podle jednoho ze zasahujících hasičů, a jak potvrdili i prodavači, neznámý plyn se z ničeho nic objevil v prvním patře, odkud se rozšířil i do přízemí. Hasiči se poté snažili přístrojem změřit koncentraci látky ve vzduchu a odhalit, o jaký plyn se jedná. „Máme podezření na slzný plyn nebo pepřový sprej,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan. „Případ šetříme jako přestupek. Zdroj úniku plynu ovšem nalezen nebyl,“ dodala k tomu mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.
Po evakuaci policisté společně se strážníky zamořený Prior na zhruba tři čtvrtě hodiny uzavřeli. Po odvětrání byl provoz obchodního domu obnoven.