Konkrétní termín zástupci chomutovské radnice a společnosti SPAR, která má pozemky koupit a postavit na nich obchodní centrum, domlouvají v těchto dnech. Podle primátorky Ivany Řápkové k podpisu smlouvy dojde stoprocentně před zasedáním červnového zastupitelstva.
„Smlouva prošla už několikrát zastupitelstvem a každé jeho usnesení by se mělo naplnit,“ říká k tomu primátorka. „Kdybychom smlouvu nepodepsali nyní, zastupitelé by se mě mohli dotázat, proč neplním usnesení,“ vysvětluje.
Podle Ladislava Drlého komunistům podepsání smlouvy v podstatě nevadí. I přesto, že si na ni stěžovali na ministerstvu vnitra, protože ji považují za nevýhodnou. Doufají, že zastupitelstvo vezme v potaz jejich návrh na změnu financování nového zimního stadionu, který má vyrůst na Zadních Vinohradech.
Zastupitelé za KSČM chtějí, aby si město na jeho stavbu vzalo úvěr čtyři sta milionů korun. Tímto opatřením by se podpis smlouvy na prodej pozemků stal druhotnou záležitostí a případné peníze od SPARu by byly něčím navíc.
Radnice si ale tak velký úvěr vzít nehodlá. Podle primátorky by se jednalo o zcela nesystémový krok, který by mohl město dostat do finančních potíží. Základním kamenem financování nového zimního stadionu tak nadále zůstává 210 milionů korun, které by měl zaplatit SPAR.