Do Chomutova přijede ruský generální konzul Valerij Nikolajevič Sčetinin. V rámci Dnů ruské kultury, které zde budou probíhat po celý listopad, bude pomáhat chomutovským podnikatelům prorazit na ruský trh.
Podle radního Pavla Karla Markvarta, předsedy odbočky Česko–ruské společnosti, se setkání s podnikateli uskuteční na žádost ruského konzula Sčetinina. Cílem je pak nabídnout kontakty místním firmám a společnostem na podnikatele v Rusku.
Organizátoři Dnů ruské kultury se spojili s okresní hospodářskou komorou a hospodářskou a sociální radu, které měly zjistit, jaký bude mezi podnikatelskou veřejností na Chomutovsku zájem. „Ano, oslovili jsme naši členskou základnu a zájem opravdu byl. Zatím ale nemohu specifikovat konkrétní počty přihlášených. Uzávěrka, do kdy mohou podnikatelé potvrdit účast, je patnáctého listopadu,“ uvedla včera Deníku Jaroslava Balogová z Okresní hospodářské komory Chomutov.
Podle současných informací by měli na setkání přijít nejenom zástupci firem z Chomutovska, ale dokonce i z Mostecka a Lounska, což svědčí o atraktivnosti ruského trhu.
Generální konzul Valerij Nikolajevič Sčetinin přijede do Chomutova 20. listopadu. Schůzka s podnikateli začíná v deset hodin na starobylé radnici na náměstí 1. máje. Beseda s občany se uskuteční tamtéž od půl páté odpoledne.
Dny ruské kultury v Chomutově pořádá Česko – ruská společnost a Správa kulturních zařízení.