Podle průzkumu je na tom nejhůře z velkých měst v kraji. Velmi nepříznivě jej hodnotí hlavně místní podnikatelé


To potvrzují i Deníkem oslovení podnikatelé.

„Podnikáme po celé republice, ale tak špatná spolupráce jako s úřady v Chomutově jinde není,“ říká Dušan Dufka, ředitel fimy Strix.


Podle něho například povolení pro lešení se snadněji shání pro práce v historickém centru Prahy než pro ulici na kraji Chomutova. Výhrady má i k práci finančního a živnostenského úřadu.


Problémem je i málo peněz mezi obyvateli.

„My tu máme sídlo jen z historických důvodů. Spoléhat jen na místní region, tak neexistujeme,“ říká Roman Němec z reklamní agentury Ideas.


Podle něho je ve městě slabá kupní síla. „Ve městě nenarazíte na solidní maloobchod. Velký průmysl zmizel, větší firmy vyrábějí na export,“ dodává s tím, že tři čtvrtiny zakázek pro jeho firmu nepochází z regionu.


Dalším dlouhodobým problémem je nedostatek kvalitních pracovníků. „Kvalifikovaní lidé nejsou, mají nízké vzdělání a rekvalifikovat se nechtějí,“ popisuje zkušenosti Dufka ze Strixu.


V průzkumu byla hodnocena i Kadaň. Dopadla o něco lépe než Chomutov, skončila třetí od konce. Podle hodnocení místních obchodníků je ale vysoko, na třetí příčce. Nejlépe dopadl Děčín.