KSČM nasadí proti Štáfkové vlastního kandidáta


Sociální demokraté již před pár týdny oznámili, že jejich kandidátkou bude radní Marie Štáfková. Vaňhová má zatím zůstat v radě, aby mohla kolegyni pomáhat. Včera Deníku potvrdila, že na těchto plánech se nic nemění.


Protože koaliční ODS s jejich návrhem souhlasí, je téměř jisté, že se Štáfková novou náměstkyní opravdu stane. Obě strany mají dost hlasů na to, aby svoji volbu prosadily.


Opoziční KSČM přesto zkusí navrhnout vlastního kandidáta. Koho, to zatím tají. „Nechme to jako překvapení,“ prohlásil včera Ladislav Drlý (KSČM). Jako nejpravděpodobnější kandidát se jeví právě zkušený Drlý, nebo Jaroslav Komínek, nový krajský zastupitel a asistent senátora Homolky.


Kozák chce ze zastupitelstva odejít


Podle programu se však na zítřejším zasedání odehraje ještě jedna změna ve složení zastupitelstva. Jeden ze zastupitelů chce svou funkci složit. To je překvapení i pro řadu zastupitelů, například komunisté ještě včera nevěděli, o koho jde. „Je to pro nás záhada,“ přiznal Drlý.


Deníku se nakonec podařilo zjistit, že funkci chce složit Rudolf Kozák. „K 31.12. končí pan Kozák,“ uvedla v textové zprávě, na dotaz Deníku, Jana Vaňhová. Kozákovi, který v minulosti pracoval i jako místostarosta, se redakce nedovolala. V listopadu byl zvolen do krajského zastupitelstva.
Pokud se Kozák opravdu vzdá své funkce na tomto zasedání, objeví se v lavicích nová tvář. Prvním náhradníkem ČSSD je čtyřicetiletý Miloň Houda.

Online přenos ze zasedání zastupitelstva sledujte od 14 hodin na našich internetových stránkách.