Už za čtrnáct dní si budou moci „nejen“ Chomutováci zabruslit na umělém kluzišti. Bude stát na Kamencovém jezeře po celé léto. Za bruslení se ale bude muset platit.
Chomutovská radnice umělou ledovou plochu koupila po úspěšné zkoušce, kdy si na ní mohli lidé zdarma zabruslit o posledních Vánocích. Tehdy kluziště stálo na náměstí 1. máje a doslova praskalo ve švech. Nyní si zájemci mohou „umělé“ bruslení znovu zopakovat.
Kluziště bude stát nedaleko vstupní brány do auto-kempu na Kamencovém jezeře. Ale to nebude jediné místo, kde se bruslaři budou moci sklouznout.
Více podrobností Deníku uvedla primátorka města Ivana Řápková: „V zimních měsících bude kluziště znovu na náměstí 1. máje. Na jaře a na podzim chceme umělou ledovou plochu pronajímat soukromým zájemcům,“ informovala .
Radnice do umělého kluziště investovala skoro dva miliony korun.

Možná i proto se za bruslení bude platit. Vstupné by mělo stát zhruba dvacet korun. Na Kamencovém jezeře by to ale mělo být méně, protože se platí už za vstup do areálu.
Pokud se na podzim či na jaře neobjeví žádný zájemce, který by si kluziště pronajal, poohlédnou se na radnici i po dalších lokalitách, kde by mohlo stát. Takové místo je podle primátorky například mezi starou sportovní halou a lázněmi.
A co na umělé kluziště říkají samotní Chomutováci? Většina námi oslovených si kluziště pamatuje z náměstí 1. máje, ale malá část z nich se na něm už svezla. Umístění na Kamencovém jezeře berou jako dobrý nápad. Nejzajímavější poznámku měl Vratislav Němec z Chomutova; ten se obává, aby časem umělé kluziště neztratilo na lesku. „Lidé třeba nakonec dají přednost kolečkovým bruslím, na kterých mohou jet kamkoli,“ uvedl.
Na umělém kluzišti se totiž používají klasické brusle s noži. Použitý materiál se na devadesát procent podobá skutečnému ledu.