Místo šéfa stavebního úřadu je prázdné už několik měsíců. Podle Theodora Sojky, tajemníka chomutovského magistrátu, bylo skoro obsazené. Ale opravdu jen skoro. „Bohužel, vítězka minulého výběrového řízení nám toto místo nakonec odřekla,“ uvedl včera Sojka.
V současné době na tuto pozici probíhá další výběrové řízení, přičemž jde minimálně o třetí v pořadí. Aktuální zájemci mohli své přihlášky posílat do 22. srpna.
„Kolik máme přihlášených v současné době nemůžu říct. Přihlášky se ještě zpracovávají,“ reagoval na dotaz Deníku Theodor Sojka.
Dalším, ale o to žhavějším trnem v patě magistrátu, je post šéfa správy majetku města. Jan Rulf, člověk, který toto místo zastával ještě na začátku týdne, zničehonic odešel.

Na informace k jeho odchodu magistrát a vedení města vyhlásilo informační embargo s odvoláním na ochranu osobních údajů a zákoník práce. Zarážející je, že současně s jeho odchodem se rozeběhl interní audit odboru a vedení města podalo dokonce trestní oznámení na neznámého pachatele.
Podle mluvčí chomutovské radnice Ivy Josífkové má policejní vyšetřování prozkoumat zákonné hospodaření s veřejnými financemi. Informaci Mladé Fronty Dnes, že by magistrát postrádal nějaké peníze, označila ale Josífková za spekulaci.


Jak Theodor Sojka zdůraznil, chybějící hlavy odborů nemají na jejich chod žádný vliv. Stavební úřad zatím vede pověřený vedoucí a vedení správy majetku města se ujala vedoucí majetkoprávního oddělení. Kdy bude vyhlášeno výběrové řízení na šéfa správy majetku rozhodne podle Sojky vedení města.

 

PODROBNOSTI K ODCHODU VEDOUCÍHO ODBORU SPRÁVY MAJETKU MĚSTA ZDE