Pozornost na sebe vedení chomutovské radnice strhlo poté, co odvolalo ředitele zooparku Přemysla Rabase. Zprávu jako první zveřejnil na svých internetových stránkách Chomutovský deník, o dva dny později už se objevila ve všech denících.


Televize se kauzy chytily až poté, co se Rabas vrátil ze své zahraniční parlamentní cesty a začal se bránit. Zpravodajský kanál ČT24 přinesl telefonický „duel“ primátorky Řápkové s odvolaným Rabasem, v rádiu se k jeho odvolání vyjadřoval i předseda Strany zelených Martin Bursík, teletext České televize komentoval události většinouou, že „situace v Chomutově je napjatá“.


Ještě větší pozornost celostátních televizních stanic si Chomutov vysloužil poté, co někdo primátorce Chomutova Ivaně Řápkové poslal výhrůžný dopis s nábojnicí. Ta poté prohlásila, že to může souviset s odvoláním Přemysla Rabase, čímž této informaci dodala ještě větší pikantnost.


V tu dobu už ale v Chomutově operovaly i publicistické telelevizní štáby. O samotném odvolání Rabase tu točila redakce pořadu Na vlastní oči, konkurenční Reportéři ČT se zase pídí po informacích okolo pronájmu Kamencového jezera.


Dění posledních dní v Chomutově se stalo nejčastějším tématem diskuzí v hospodách i domácnostech. Není snad nikdo, kdo by neměl názor na Rabasovo odvolání či vládnutí chomutovské koalice.


A stále hlasitěji se ozývají hlasy nespokojených. Petici proti odvolání Přemysla Rabase podepsalo zatím zhruba dva tisíce lidí. Lidé nespokojení s politikou chomutovské radnice se také chtějí sejít v pondělí odpoledne na akci Den s Deníkem. Ta sice není organizována za tímto účelem, ale Deník nebude bránit příchozím, aby projevili svoji vůli či své názory.