Kruhák, kamery hřiště…

Chomutov získal 170 milionů, přes sto milionů k tomu přidá ze svého. Hodlá je investovat na největších sídlištích – od Březenecké po Písečnou.

Zhruba 122 milionů z celkové částky je na opravy paneláků – zateplení, výtahy, střechy, fasády. Domy už většinou městu nepatří, zmíněné peníze tak budou čerpat hlavně jednotlivá sdružení vlastníků bytových jednotek. Část peněz ale musejí dát také ze svého.

Město utratí asi 150 milionů, ty budou určeny na zvelebení okolí. V plánuje rekonstrukce několika ulic – Kyjické, Dřínovské a Hutnické, opraví se dětská hřiště na Kamenné, Zahradní a Písečné, rozšíří kamerový systém a upraví vybetonované okolí Kulturního střediska na Písečné. Velkou akcí bude vybudování kruhového objezdu na křižovatce v „dolíku“ mezi Březeneckou a Kamennou.

Opraví přes patnáct set bytů

Jirkov chce na sídlištích utratit ještě víc – plány má na 316 milionů. Ministerstvo mu udělalo trochu čáru přes rozpočet, protože místo požadovaných 183 milionů dostane „jen“ 108 milionů (Chomutov dostal skoro celou požadovou částku).

Většina z plánovaných investic (190 milionů) se opět týká přímo bytů či paneláků. „Modernizací a vylepšením má projít celkem 1 632 bytů v majetku města, bytového družstva a dalších společenství,“ upřesnila mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.

Jirkovské projekty se týkají sídlišť Vinařice I a II, Na Borku a okolí Podniku služeb, kde stojí ubytovna pro neplatiče. Do úprav prostředí půjde asi 126 milionů – investovat chce Jirkov především do zeleně, osvětlení, hřišť a parkovišť.

Podrobnosti k oběma projektům ještě v Chomutovském deníku přineseme.