Nejvíc peněz spolykají opravy ulic a chodníků ve městě.


Jinak skoro polovina všech peněz půjde do oprav ulic. Rekonstruovat se budou komunikace v ulicích Grégrova, Osadní, Šrobárova a Jabloňová, které jsou v havarijním stavu. Chodníky na Kadaňské se dočkají bezbariérových úprav, v Palackého ulici plánuje město upravit povrch a zvýšit bezpečnost chodců. Silnici od garáži v Bezručově údolí pak čeká odvodnění. To všechno vyjde na zhruba čtyřicet milionů korun.


Další čtyři miliony jsou připraveny jako rezerva pro úpravy chodníků podle požadavků občanů a pět milionů na rozšíření parkovacích míst podle studie.
Další miliony spolyká také objekt, v němž sídlí ČVUT. Tentokrát se bude rekonstruovat druhé patro, a to za 4,8 milionu korun.


Na dětská hřiště zastupitelé uvolnili 2,5 milionu korun, podle plánu města by mělo vzniknout v Legionářské ulici a u sídliště Dechtochema. V této lokalitě se počítá i s úpravami parkoviště ve vnitřním traktu za půldruhého milionu. Dočkají se i lidé z domů v Cihlářské ulici, kam zatéká ze svahu na Březeneckou. Magistrát plánuje odvodnění svahu za 1,5 milionu.


Seznam investičních akcí obsahuje také vybudování rozvodů vody a kanalizace v areálu bývalých kasáren (4,3 milionu) či studie na čištění Kamencového jezera (jeden milion). Celkem tři miliony korun jsou pak určené na obnovu historických památek.


Tři sta tisíc korun bude stát stavba pěti altánků na zahradách mateřinek a 800 tisíc nová elektro přípojka k vodnímu vleku na Bandě.