Silnice I/13 je kompletní a v provozu. To může s klidným svědomím prohlásit Ředitelství silnic a dálnic - investor 1,6 kilometrového průtahu silnice I/13 Chomutov. Po dlouhé době omezování dopravy podél chomutovského hypermarketu Globus si mohou oddechnout i řidič. Nově mají na zmíněném úseku k dispozici místo dvou pruhů hned čtyři, v každém směru dva.
Výstavba přes kilometr a půl dlouhé silnice trvala zhruba jeden rok a termín dostavby měl být do 20. srpna. Ředitelství silnice a dálnic – ŘSD se ale nechalo slyšet, že „třináctku“ stačí dokončit do 29. června. Den otevření totiž měl korespondovat se zprovozněním téměř sedmikilometrové přeložky silnice I/7 Křimov – Chomutov.
Bohužel tento, byť šibeniční termín, se nepodařilo dodržet. Objevily se totiž problémy s kanalizací, která neodpovídala potřebným parametrům. Kanalizaci se podařilo přeložit mimo vozovku, takže 1,6 kilometrový průtah silnice I/13 mohl být dokončen. K jeho otevření došlo v úterý 3. července. Dnes tudy už jezdí kolony aut.