Letos magistrát vyčlenil na opravy a modernizaci zhruba šest milionů korun. Investice zahrnovala výměnu kanalizace, rekonstrukci kuchyně, toalet a vstupních prostor restaurace včetně jejího zázemí, informovala Věra Flašková, jednatelka Správy kulturních zařízení Chomutov.
Další dva miliony korun si podle ní vyžádá vybudování parkoviště před divadlem s 25 stáními pro automobily. „Termín ukončení prací na vybudování parkoviště je polovina prosince. Nově upraveny jsou interiéry restaurace, tato investice je v režii jejího nájemce. Pokračovat bude rekonstrukcí prostor diskotéky,“ uvedla.
Chomutovský magistrát historickou budovu divadla opravuje postupně. Loni se podařilo za 6,6 milionu korun kompletně obnovit světelný park, ozvučení a vyměnit 23 dveří. Práce navázaly na opravu střechy divadla, ústředního vytápění, výměnu radiátorů a vybudování kanalizační přípojky. Náklady dosáhly 12,5 milionu korun.

Opravy divadla v minulosti

Od roku 2001 už se v divadle podařilo i vyměnit všechna okna, opravit technické zázemí jeviště, schodiště, vstupní dveře, sociální zařízení a elektroinstalaci v obou věžích. Nové jsou i speciální omítky a oplocení objektu. Investice do oprav divadelní budovy už nebylo možné odkládat, poslední rozsáhlá rekonstrukce stoleté budovy se uskutečnila v roce 1930.