Přestože Chomutov informoval o termínech brífinků, zrušení jednoho z nich zapomněl ohlásit.


Brífink zástupců města s občany se koná pravidelně každý poslední čtvrtek v měsíci. Přesné termíny město vyvěsilo na své stránky už začátkem roku a data tam byly až do včerejšího dne. Proto se dnes může stát, že na radnici zavítá někdo z občanů a bude nemile překvapen.


Jediné, podle čeho mohli občané zbystřit, je to, že nebyly vyvěšeny plakáty, s jejichž pomocí město na setkání zve. To se však už letos jednou stalo a brífink se přesto konal. Za svou chybu se tehdy omlouval bývalý tiskový mluvčí magistrátu Luboš Mizun.


Nyní se město omlouvá znovu.

„Zapomněli jsme informovat občany na svých stránkách, protože docházelo k jejich obnově,“ říká současný mluvčí Pavel Novák. „Je chyba, že to nevyšlo v našich novinách. Snad se to lidé dozvědí touto cestou,“ dodává.


Důvodem ke zrušení schůzky je podle mluvčího téměř prázdninový čas. „Vzhledem k tomu, že naši občané většinou již využívají prázdninových dnů k dovoleným, jsou brífinky dočasně zrušeny,“ vysvětlil Novák.


O další shledání by lidé neměli přijít. „Další brífinky budou po prázdninách a budou v dostatečném termínu avizovány,“ ubezpečil Novák.