Politický spor okolo smlouvy na zimní stadion v Chomutově přerůstá v osobní hádky politiků. Komunistický zastupitel Jaroslav Komínek obvinil primátorku Ivanu Řápkovou, že zneužívá radniční noviny; tu jeho dopis urazil natolik, že hrozí žalobou na ochranu osobnosti.
Komínka popudil článek v radničních Chomutovských novinách, který popisoval prezentaci nového stadionu v kině Oko. „Ve vašem článku sice popisujete, jak velmi se snažíte a my Vám hážeme klacky pod nohy, ale popravdě si přiznejte – pokud bychom zůstali pasivní vůči smlouvě, uskutečnila byste tuto komedii v kině Oko?“(kompletní znění dopisu na našich stránkách www.chomutovskydenik.cz) píše Komínek v dopise, adresovaném primátorce a médiím .
Zároveň v e–mailu uvedl, že mladí hokejisté byli do sálu hromadně dopraveni na výzvu primátorky Řápkové. Prezentaci jejích názorů ve článku také označil za lživou a demagogickou.
Primátorka si ve své reakci také nebrala servítky. „Váš otevřený dopis nepovažuji za pokus o prezentaci Vašeho názoru, ale o další útok na úsilí města… …i mou osobu,“ píše hned v úvodu (kompletní znění dopisu opět na našich stránkách www.chomutovskydenik.cz).
Komínkovi v dopise předhazuje jeho příslušnost ke komunistické straně, ale reaguje i na faktické připomínky. Například trvzení, že mladí hokejisté byli do kina dopraveni na její výzvu, označila za nepravdivé.
„Pokud zlehčujete účast mladých hokejistů na tomto setkání, je to pro mě další důkaz, že Vám jde o pouhou snahu vytlouci z uměle vyvolané kauzy politický kapitál, a nikoli o hokej a jeho perspektivy,“ dodala k tomu.

Skončí spor žalobou?

Ve své reakci jde však primátorka ještě dál. Podle ní totiž výrazy „lež“ a „demagogie“ či „obelháváte veřejnost“ ve spojení s její osobou zasahují do jejího práva na ochranu osobnosti. A nechce si to nechat líbit.
„Požaduji omluvu zveřejněnou stejným způsobem, jako Váš otevřený dopis,“ vyzývá komunistického zastupitele. Komínek by tak musel omluvu poslat na e–mailové adresy několika médií, kam poslal také otevřený dopis. „Pokud tak neučiníte, nevylučuji podání žaloby na ochranu osobnosti,“ hrozí primátorka. Právníci by měli být v pozoru, protože komunisté se zřejmě omlouvat nechtějí.