Nepomohli jejich dopisy ČEZu, kde společnosti nabízeli zprostředkování převodu bytů na nájemníky. Ta stále trvá na jediné variantě prodeje, byty prodá investorům a ti je nabídnou nájemníkům za tržní cenu.


Starostové se obávají, že budou do bytů sestěhováni nepřizpůsobiví nájemníci a ve městech vzniknou podobné problémy jako například v litvínovském Janově. Setkat se chtějí s generálním ředitelem ČEZ Martinem Romanem.


„Svolal jsme ostatní a na osobní schůzce chceme generálního ředitele přesvědčit o tom, aby byl způsob prodeje změněn. Jinak by to mohlo mít pro města nedozírné následky,“ uvedl kadaňský starosta Jiří Kulhánek.


Za ředitelem pojedou, kromě něho, ještě chomutovská primátorka, klášterecký starosta a jirkovský starosta. Zúčastní se i poslanec za ODS Jiří Polanský. „Chceme pokračovat v jednáních, pořád je to ve fázi vyjednávání, chceme, aby se způsob prodeje změnil,“ potvrdil Polanský, který Romana o schůzku písemně požádal.


Bytů, kterých se ČEZ chce na Chomutovsku zbavit, jsou téměř dva tisíce. Bydlí v nich především bývalí i současní zaměstnanci elektráren. Nájemníc chtějí byty získat za tzv. zbytkovou cenu.