Ministři i se svým doprovodem přijedou na zámek ze svého zasedání, které se koná v Litoměřicích. Na zámku už budou jednat jen neoficiálně.


V Jirkově jsou na své hostitelství hrdí. „Před ostatními místy v kraji jsme dostali přednost, protože zámek je po rekonstrukci z evropských fondů ve vynikajícím stavu, má všude bezbariérový přístup, je v celoročním provozu, vytápěný, má salonky a je připravený na velké akce,“ jmenuje důvody úspěchu mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková. Navíc zámek kontrolovala i hygienická stanice a uspěl na výbornou.


Přímo kvůli návštěvě ministrů budou na zámku třeba jen dílčí úpravy – například výměna vchodových dveří za bezpečnostní. Jinak ale všechny investice, které v posledních měsících na zámku proběhly, byly plánované. „Máme to nové záchody, novou kuchyň, to žádný jiný zámek v okolí nemá,“ říká Bedřich Fryč, ředitel KVIZu, který zámek spravuje. „Právě proto si nás vybrali.“


Přímo na galavečer bude ale muset KVIZ najmout několik číšníků, navíc s dobrou znalostí jazyků. V kuchyni bude dokonce večer pomáhat Martin Slezák, kuchař z „michelinovské“ restaurace hotelu Bareis v Německu.


O hostitelství se v případě Červeného Hrádku mluví už dlouho, ale po výměně ministrů dopravy v České republice se začalo spekulovat i o dalších místech. „Až teď, měsíc před konáním akce, jsme dostali oficiální potvrzení,“ povzdechl si ještě starosta Radek Štejnar.