Kvůli vydávání těchto karet se přitom vedly bouřlivé debaty na brífincích vedení města s občany. Jedním, z těch, kteří iniciovali zavedení celoplošných karet byl Jan Hartman. Překvapivě si však pro kartu na magistrát nedošel. „Já ji zatím nepotřebuji,“ říká.

„Angažoval jsem se z principu. Zavedení parkovacích karet se dotklo hodně podnikatelů, protože musí při své práci přejíždět a na to město zapomnělo,“ tvrdí.


Podle něj je navíc deset tisíc ročně hodně. Deset tisíc ale ve srovnání s dřívějšími výdaji nemusí být moc. Do konce června podnikatelé platili minimálně pět set korun měsíčně. Ročně tak zaplatili nejméně šest tisíc korun, ale k tomu museli doplácet za parkování v dalších zónách pomocí parkovacích automatů, které jsou drahé. Podnikatelé teď mají navíc možnost vybrat si, zda zaplatí deset tisíc najednou, nebo každý měsíc vydají tisícikorunu.


Na hodnocení, zda karty mají úspěch nebo ne, je brzy. Vydávají se necelý měsíc a navíc v období dovolených. Větší zájem o ně může přijít v září.