Kontrolní akci zaměřenou na prodej, skladování a nabídku zboží, které porušuje některá práva duševního vlastnictví, zahájili chomutovští celníci ve 14:30 hod. Většina prodejních míst uvnitř městské tržnice, však byla uzavřena. V několikaopuštěných stáncích celníci zajistili 83 kusů plagiátů textilních výrobků (trika, tepláky, kraťasy) neoprávněně označených logy renomovaných firem.

Celníci trhovce překvapili, když se o dvě hodiny později na tržnici vrátili. To již byli úspěšnější. Zadrželi dva prodejce, kteří plagiáty textilních výrobků a pirátské nahrávky na CD a DVD nosičích přímo nabízeli. Mezi filmovými novinkami se objevovaly tituly Spiderman 3, Piráti zKaribiku 3 a další. Celníci celkem zajistili více než patnáct set kusů textilních výrobků a bezmála dva tisíce sto kusů hudebních a filmových nosičů. Škoda způsobená majitelům ochranných známek a práv autorských činí přibližně 2,8 milionu korun.

Prodejci čelí podezření ze spáchání trestných činů porušování autorských práv a porušování práv kochranné známce, obchodnímu jménu a chráněnému označení původu, za což jim hrozí odnětí svobody až na pět let.