O úmyslu radnice postavit bytový dům na Lipské chomutovský deník informoval už na sklonku loňského roku. Tehdy se ještě uvažovalo o výstavbě dvou domů. Vedení města později zredukovalo počet domů na jeden, ovšem s tím, že bude obsahovat hlavně větší byty.
Město do poslední chvíle nevědělo, jakým způsobem bude výstavba hrazena. Vedení radnice se dokonce nechalo slyšet, že i kdyby nenašlo žádného investora, od výstavby neupustí. Investora se ale podařilo najít a jeho nabídkou se už vážně zabývá rada i zastupitelstvo.
Zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili takzvaný podmíněný prodej pozemku, na kterém bude bytový dům stát. Podmíněný je proto, že zastupitelé se ještě chtějí přesvědčit, jak bude vypadat architektonická studie domu.
„Za tímto účelem byla sestavena pracovní skupina. Její připomínky či doporučení bude projednávat zářijové zastupitelstvo,“ řekl Deníku náměstek primátorky Jan Řehák.
Rada města Chomutova schválila už i nájemní smlouvu na zmíněný pozemek. „Plochu prodáme až po kolaudaci stavby. Nájemní smlouva je tu od toho, aby investor mohl začít pozemek využívat a stavět na něm,“ upřesnil Jan Řehák.
Co se cen bytů týče, podle investora mají přijít zhruba na 23 až 25 tisíc za metr čtvereční. Jak uvedl zástupce investora Zdeněk Hruška, rozměry bytů by měly začínat na sedmdesáti metrech s cenou od 1,6 milionu korun. Početnější by ale měly být byty podstatně rozměrnější a logicky dražší.