Proluku v Klostermannově ulici v Chomutově, mezi restaurací Chaos a budovou ČVUT, zaplní luxusní bytový dům. Stavět tam má v úmyslu podnikatel František Donát. Podle jeho slov bude v domě zhruba 15 exkluzivních bytů a nebytový prostor vhodný například pro zřízení banky. Chybět nemají ani tři desítky garážových stání.


Dům má mít tři patra a v každém se počítá s pěti byty. Jejich rozloha se bude pohybovat od osmdesáti metrů čtverečních do dvou set. „Byty jsou určeny pro chomutovský střední management,“ říká podnikatel František Donát.
Tomu odpovídá i vybavení. V bytech nebudou zvláštností například dvě koupelny či prosklená lodžie. O tom, že nejde o tuctový projekt, také leccos napovídá i studie, kterou vám nabízíme uvnitř našeho listu.


Pro řadu lidí může být překážkou v pořízení bytu jeho kupní cena. U domu, který ponese název bytový dům Na Hradbách, se bude pohybovat v řádech milionů korun. S pořizovací cennou dvacet pět až třicet tisíc korun za metr čtvereční přijde nejlevnější byt na dva miliony korun. K tomu je nutné ještě připočíst sto padesát až dvě stě tisíc korun za parkovací stání.

Podle nezávislého odborníka Josefa Tvrdého, předsedy představenstva Stavebního bytového družstva Chomutov, jde o reálné ceny. V pražských podmínkách by se cena za obdobný byt podle něho mohla pohybovat okolo čtyřiceti tisíc korun za metr čtvereční.


František Donát koupil prázdný pozemek zhruba před jedním měsícem. Sám o něm prohlašuje, že jde o jednu z posledních stavebních parcel v centru Chomutova. „Výhodou je, že nový dům bude přístupný jak od sportovní haly, tak i z Klostermannovy ulice,“ uvedl podnikatel s tím, že v současné době mají lidé větší zájem o byty v centru měst, než o rodinné domy na periférii.


Stavět by se mělo už na jaře příštího roku. Na předání nových luxusních bytů dojde v květnu nebo červnu 2009, přičemž zájemci si je mohou koupit už od listopadu letošního roku.