Ceny nemovitostí se zvedají v závislosti na lokalitě. V lukrativních oblastech se ceny zvyšují více. „Nejlukrativnější je z tohoto pohledu v našem okrese Kadaň, která je na tom velmi dobře,“ řekl Ladislav Kytka. „Poptávka tady totiž převyšuje nabídku.“ Na Chomutovsku tak očekává Ladislav Kytka velký boom po otevření nové dálnice.


Příklad toho, jak ceny nemovitostí rostou, uvedl Ladislav Kytka na jednom kadaňském bytě, který prodával. „Měl jsem byt, který jsem prodával třikrát. Vývoj cen je na tom zajímavý. Byl to menší byt v Kadani 2+1 o rozloze asi 55m2 a byl nadstandardně upravený. Zhruba před třemi a půl lety jsem ho prodal za 450 000Kč. Za rok a půl se už prodával o 100 000 dráž, a to jsme dojednali slevu. V srpnu 2007 se tento byt prodával po třetí za cenu 800 000Kč.“


Jak dodává další realitní makléř z Chomutova, Alois Kaluža z firmy Astoria, záleží i na tom, zda je byt v osobním vlastnictví - pak stojí 350 tisíc až půl milionu, či je družstevní, pak se cena pohybuje okolo 300 tisíc. V centru stojí byty kolem 700 až 800 tisíc kurun.


„Celkově je bytů nedostatek. Je větší poptávka nežli nabídka, tím pádem narůstá cena.Výši ceny ovlivňuje nejen to, v jaké se nachází lokalitě, ale i to, jestli v ní bydlí méně přizpůsobiví občané,“ dodává Kaluža.