Podle odborníků šly nahoru až o padesát procent. Za nárůst mohou průmyslové zóny, ale i žatečtí vojáci.


O padesát tisíc korun a více vzrostly za poslední rok tržní ceny bytů na Chomutovsku. Ve statistice nárůstu cen vede jednoznačně Kadaň, kde jsou byty bezkonkurenčně nejdražší. Nejlevnější byty má pak Chomutov se svými sídlišti.
Podle Josefa Tvrdého ze Stavebního a bytového družstva Chomutov se cena opraveného bytu 1 + 3 v Kadani může vyšplhat až na šest set tisíc korun.
Jak nám potvrdili v kadaňské realitní kanceláři Klenot, za vysoké ceny může nedostatek bytů.


Lidé v Kadani se už prý ani neohlížejí na to, zda je bytový dům postavený z cihel nebo z panelů, což bývá základní kritérium pro výběr.
Kadaňáci prý berou vše bez ohledu na to, že zájem o panelové byty je v jiným městech standardně menší.

Podle realitních makléřů nedostatek bytů způsobují průmyslové zóny v okolí Kadaně a přestavba nedaleké elektrárny Prunéřov, kde našly práci desítky a možná i stovky lidí.


V největším městě okresu, v Chomutově, jsou ceny bytů o poznání nižší. Samozřejmě existují značné rozdíly mezi jednotlivými lokalitami, ale v průměru se jedna plus jedna pohybuje okolo dvou set tisíc a výše a cena za tři jedna začíná od tří set tisíc. Nejvyhledávanějšími lokalitami je centrum, okolí Kamencového jezera a Horní Ves.

Za kolik lidé prodávají byty:

Chomutov:
Kamenná 1+1, 139 tisíc korun
Březenecká 1+1, 185 tisíc korun
Ul. Jirkovská 1+1, 259 tisíc korun
Centrum CV 2+1, 638 tisíc korun

 

Jirkov:
Ul. Krušnohorská 1+1, 229 tisíc korun
Ul. Červenohrádecká 2+1 295 tisíc korun

Klášterec na Ohří:
Miřetice u Klášterce 1+1, 200 tisíc korun
Ul. Pod Stadionem 2+1, 399 tisíc korun


Kadaň:
Ul. Chomutovská 2+1, 455 tisíc korun
Ul. Golovinova 2+1, 460 tisíc korun
zdroj: www.sreality.czCeny bytů na okrese by měly stoupat i v budoucnu, takže je stále výhodné do jejich koupě investovat. Masivním nákupům nemovitostí stojí ale v cestě nižší koupěschopnost místních. Petr Kotlík z významné realitní agentury Finosa CV rovněž poukazuje na problém s nulovou výstavbou nových kvalitních bytů nebo například na nepříznivou bilanci migrace obyvatel.
Mladí lidé, kteří by mohli být potencionálními zájemci o byty, raději odcházejí do Prahy nebo do zahraničí.