„Kdysi jsem byla zaregistrovaná u jedné společnosti, která mi vždy volala, když pro mě měli brigádu. Ale bylo to většinou jen uklízení marketů za pár korun,“ popisuje absolventka VOŠ cestovního ruchu z Chomutova Lenka Lojková.


Pro tuto studentku není problém za brigádou dojíždět a tak se zaregistrovala u dvou pražských agentur. „Většinou dělám práci hostesky, nejen v Praze ale po celé republice, nedávno jsem byla v Brně,“ dodává. Tuto brigádu si chválí a i s výdělkem je spokojená. „Radši pojedu daleko, někam se podívám a vydělám si, než uklízet v chomutovských marketech,“ dodává.


Tak jako Lenka je i Martina Kopřivová zaregistrovaná u agentury v Praze, dělá hostesku nebo nabízí různé produkty k ochutnání v pražských marketech.


Veronika Borovičková také nemůže sehnat brigádu v Chomutově. „Hledám brigádu už dlouho, zatím jsem nic nesehnala. Je to bída.“ Veronika dále doplňuje, že i její kamarádi jezdí za výdělkem spíš do Prahy.


Když už někdo sežene nějaký dobrý „džob“, pak už se ho pevně drží. „Já myji tři roky okna aut na benzínce OMW,“ uvádí čerstvá maturantka Michaela Kratochvílová. „Baví mě to a i si slušně vydělám. Zkoušela jsem si hledat ještě jednu brigádu, ale ten výdělek tam za to nestál,“ dodává.


Jak takovou brigádu sehnat? Když nemáte dobré známé, kteří vám něco dohodí, potom je možnost navštívit agenturu. Jednou takovou je i společnost Manpower. Ta nabízí brigády, jak v okolí Chomutova, tak i v jiných městech. „Studenti mají zájem pracovat a i na delší dobu,“ uvádí vedoucí chomutovské pobočky firmy Manpower Irena Kameníková. „Brigádníky v současné době nabíráme stále,“ dodává.