Pravidelný briefing sobčany neměl normální průběh. Lidé se přišli ptát zejména na nový parkovací systém. Občanů přišlo tolik, že se ani všichni nevešli do zasedací místnosti a poslouchali na chodbě.

„VPraze– Vinohrady se platí ročně 700Kč, my platíme 1800Kč. Přijde mi to hodně, když ani nemám jistotu, že zaparkuji,“ řekl Jan Svejkovský zPoděbradovyu­lice.

Placená parkoviště bývají hlídaná, to ale systém neslibuje. „Už teď platím, vykradli mi auto, rozbili sklo. Teď budu platit ještě dalších 1800 a auto mi stejně nikdo neohlídá,“ rozčiloval se VladimírRobe.

Systém měl být zaveden pro to, aby se zvýšila možnost zaparkovat. „Místa se neuvolní, já například budu parkovat, tam kde jsem zvyklá,“ uvedla zase Magda Kindermannová.

Do diskuze se zapojila řada lidí. Nejvíce byla diskutována cena parkování, vybrané lokality, možnosti parkování pro postižené, možnost zaplacení konkrétního místa, bezpečnost placeného parkování a to, proč byl vlastně celý systém zřízen.

Primátorka Ivana Řápková se snažila vysvětlit důvod zřízení. „Po zpoplatnění parkovacích míst vcentru začaly problémy vpřilehlých ulicích, kde lidé parkovali, aby nemuseli platit. Stížností bylo mnoho. Tímto systémem chceme vrátit lidi zpět do města,“ vysvětlovala Ivana Řápková. Podle některých přítomných ale vulicích okolo středu města žádné problémy sparkováním nebyly.

Celé zasedání skončilo až po devatenácté hodině, přestože město plánovalo ukončení na sedmnáctou hodinu. Ke slovu se dostalo mnoho lidí, ale itak nebyli spokojeni. Mimořádné zasedání kparkovacímu systému, okterém se chvíli mluvilo, se však konat nebude. Příští setkání sobčany se uskuteční ve čtvrtek 28.února.

Původní program pro čtvrteční setkání sobčany obsahoval představení změn na sídlištích. Vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Petr Chytra, který měl projekt snázvem Sídliště- místo pro život představit, však nehovořil dlouho. Lidé neměli trpělivost a dožadovali se informací oparkování.

Nový systém zpoplatnil drtivou většinu parkovacích míst ve středu města. Lidé, kteří vulicích žijí, si mohou koupit rezidentníkarty.