„Je to letitý problém, který způsobují hlavně běžkaři,“ přibližuje starosta Jan Horník. „Máme kvalitně upravované běžecké stopy, takže si sem zvykli jezdit běžkaři z Ústeckého i Karlovarského kraje. Většina z nich se ale chová tak, že by snad nejraději zaparkovala auto přímo u běžecké stopy,“ podivuje se bezohlednosti řady sportovců.


Domkaři si zvykli stavět před své vjezdy kužely, aby tam cizí auta nezajížděla, ale řidiči je jednoduše přesouvají. „Ten můj dokonce naložili do auta, aby nepřekážel a poté, co dotyčný zul běžky, odjel i s kuželem za pět stovek,“ zlobí se starosta.
Paradoxem přitom je, že parkování na čtyři hodiny vychází jen na 20 Kč a za každou další hodinu se připlácí 2,50 Kč. Aby si letošní zimu místní pojistili klidné stání před domy, budou v obytné zóně zajištěny nucené odtahy vozidel. Neukáznění sportovci si tak musí připravit 600 korun a za den stání vozidla na hlídaném parkovišti navíc sto korun.


Katastr obce Boží Dar protíná páteřní běžecká stopa centrálního Krušnohoří – oblíbená Ski magistrála vedoucí ze sousedního Německa. Na ní navazují další upravované okruhy.