Střechu bylo potřeba opravit především proto, aby dodomu dál nezatékalo. Navíc pod střechou je umístěn uzlový bod bezdrátového připojení k internetu. Situací se zabývali i bolebořští zastupitelé a uložili starostovi urychleně nejkritičtější část budovy opravit.
 
Kus střechy z domu totiž odnesl silný vítr, který se Boleboří přehnal letos v zimě. Obec dostala od pojištovny 140 tisíc korun, ke kterým něco přidala také z obecní pokladny a nechala kompletně opravit polovinu střechy. „Na víc bohužel nejsou peníze. Doufáme, že je seženeme třeba příští rok,“ dodala k tomu místostarostka Ilona Malá.
 
Dům stojí u silnice a je součástí areálu, kde obec pořádá různé slavnosti. Naposledy tam probíhalo například sochařské sympozium, pravidelně tu obec pořádá třeba dětské dny či koncerty. Zatímco zahrada je pro oslavy a podobné akce jako dělaná, samotná budova příliš reprezentativní není. Při akcích se z ní používají především záchodky.
„Místnosti uvnitř moc hezké nejsou,“ přiznala s povzdechem místostarostka Malá. „Sháníme někoho, kdo by nám pomohl budovu opravit kompletně.“