Lehké ženy chtějí policisté kontrolovat každou chvíli a odvážet je na stanici.


Po spuštění kamery v Lipské ulici a dopisech na domácí adresy zákazníků je to další krok policie a města v potírání pouliční prostituce.
Policisté a strážníci budou nejvíce postižené ulice kontrolovat každou hodinu. „Lidově řečeno jim chceme kazit kšefty. Vytvoříme permanentní tlak od rána do večera,“ říká Vít Šulc, zástupce ředitele Městské policie Chomutov.


Strážníci se budou při hlídkách střídat se státní policií. Lehké ženy budou legitimovány i několikrát po sobě, odváženy na služebnu k sepsání protokolu a podobně. Policisté také sázejí na to, že přítomnost hlídky odradí sexuchtivé klienty. Zaměřit se chtějí především na nechvalně známou Kadaňskou ulici, kam se přesunuly i prostitutky z Lipské ulice.


Stejné možnosti měli muži zákona už dříve, ale takto důslední nebyli. Omlouvali to nedostatkem lidí i časovou náročností takových kontrolních akcí.
I proto městská policie posílí své řady, podle Šulce budou přijati čtyří noví strážníci. Sbor tak bude mít nověsedmašedesát mužů.


Dosavadní opatření, především kamera na Lipské, jsou podle města v boji s prostitucí efektivní. Dílčí čísla zatím ukazují, že počet prostitutek i zákazníků klesl.


Před přestupkovou komisi, kam jsou zváni klienti lehkých žen, se zatím dostavil jeden z obeslaných. Další sexuální turisty vystoupení před komisí čeká, pozvánka už také putovala za klientem do Německa.