„Je to zaměřeno především na odpad ze zahrádek. Navíc v zimních měsících odpad přimrzá ke stěnám a nejde vysypat. To je pár z mnoha důvodů proč se odpad momentálně nesbírá,“ říká vedoucí odpadového hospodářství města Tomáš Reisig. „Mimo jiné je svoz poměrně drahý, děláme to jako doplňkovou činnost, aby se snížilo množství komunálního odpadu,“ dodává.


Přes zimu navíc odvoz není ani technicky možný zajistit, není tolik techniky. Ta je nakoupená tak, aby byla plně vytížená a v zimě se požívá k jiným účelům.
Lidé byli při instalaci nových kontejnerů informováni. „Do schránek dostali letáky, na kterých bylo uvedeno co lze do nádoby dávat a co se děje s odpadem dál. Spolu s ním byl ve schránce i časový harmonogram svozu,“ říká Tomáš Reisig. Nový bude na stránkách technických služeb během čtrnácti dnů.
Přestože lidé měli být informování, stojí v ulicích města několik plných popelnic. Nejvíce je jich v oblasti rodinných domků blízké centru města. Majitelé těchto popelnic mají na odvážení odpadu jiný názor.


„Technické služby by měly koukat na to, jaké je počasí. Teď je teplo, byla vichřice a odpadu je hodně. V takové situaci by měly udělat mimořádný svoz a aspoň jednou vyjet,“ říká Jana Kučerová. Podobně smýšlí i další lidé. „Už jsme popelnice dali domů, jinak jsme je měli celou zimu venku. Myslím, že jednou za měsíc by se vyvézt mohly,“ říká Libuše Kratochvílová.