Firma ABC Chomutov, která budovu v blízkosti autobusového nádraží vlastní, stále shání nájemce.

„Během roku a půl jsme měli kolem deseti zájemců, ale nikdy nesplňovali naše požadavky,“ říká jednatel firmy Antonín Štoudek. Ten by v budově rád viděl kulturní centrum, které zde bylo původně. „Nabídky typu tržnice či diskotéky ze strany podnikatelů sice jsou, ale do toho jít nechci,“ říká jednatel. To, že by tu ale opět fungovala diskotéka, nevylučuje. Podle něj by však muselo jít o diskotéku, která již má nějaké renomé a hned neskončí.


Co bude dál? „To teď nevím. V žádném případě nerezignuji. Nehodlám to pronajmout někomu, kdo za sebou nemá žádnou historii,“ dodává Štoudek. S radnicí firma ABC zatím nejedná. „Současné vedení města jsem neoslovil. Předpokládal jsem, že město samo přijde s nějakou nabídkou,“ přiznává jednatel.

„Zatím jsme nebyli v kontaktu,“ potvrzuje starosta Jirkova Radek Štejnar. Podle starosty město musí nejdříve vyhodnotit, o které budovy ve městě má zájem a kterým chce pomoci. Teprve po té se může jednat třeba o Beltinu. Podle něj je budova pro město významná. „Byl to bývalý kulturák a byl bych rád, kdyby se to vrátilo do původní podoby,“ říká starosta. „Nemáme ale zatím žádné požadavky, co by tam mělo být a co ne,“ dodává. Pomoc se majitel snažil najít v realitních kancelářích, které zprostředkovaně pronájem nabízí. Za jakou cenu, se však Deníku nepodařilo zjistit. „Rozhodně to není nic závratného. Naopak jsme ochotni jít ještě na nižší cenu. Oproti minulým letům se snížila o polovinu,“ vyjadřuje se k finanční stránce Štoudek.


Prodat budovu firmanechce. „Je to majetek firmy a jsme na to pyšní. O prodeji firma vůbec neuvažuje, a to i za cenu toho, že to zůstane v tomto stavu,“ říká jednatel.