„Byli jsme optimističtější, ale architekt, který si byl objekt prohlédnout, nás vrátil na zem,“ přiznává místostarosta Jirkova Jaroslav Cingel. Podle architekta totiž na pět milionů vyjdou možná stavební úpravy, ale ne inventář a vybavení nového kulturního stánku. Celková částka se může vyšplhat až na deset milionů.


Rekonstrukce se protáhne na pár let


Další miliony z městského rozpočtu nebude tak snadné uvolnit a proto se rekonstrukce do konečné podoby zřejmě protáhne. „Na radě zavládl názor, že by opravy měly probíhat po etapách. Příští rok chceme zaplatit stavební úpravy, celková rekonstrukce bude trvat tak dva až tři roky,“ dodal Cingel.

Podívejte se na snímky a video jak vypadá Beltine uvnitř ZDE


Přitom Jirkovští plánovali, že už příští rok proběhne v novém tanečním sále ples města. „To asi ne, trochu jsme vystřízlivěli,“ pochybuje místostarosta.


Beltine bude zřejmě v první sezoně fungovat se starým vybavením. „Stoly a židle bychom zatím použili ze starého kulturáku, nové bychom kupovali až někdy v roce 2011,“ doplnil Cingel. Rozhodnutí o financování prý ale ještě nepadlo, zatím jde stále jen o odhady bez studie.


Peníze za starý mohou zaplatit nový


V souvislosti s tím se bude město zřejmě snažit starý kulturní dům spíše prodat než pronajmout, aby mělo peníze na opravu nového. Několik zájemců už má, včetně jednoho sdružení místních podnikatelů.


Bývalý hudební klub Beltine město koupilo společně se sousední budovou (někdejší hotel Praha) za 24 milionů korun. První splátku zaplatí letos, druhou příští rok. Jde o historickou a hodnotnou budovu stojící v centru města.