Výzdoba na vysokém stropu je podobná jako na zámcích. Překvapila by zřejmě i ty, kteří Beltine znají z posledních let. „Když sloužil jako diskotéka, světla byla namířená na pódium a parket, takže strop byl ve tmě,“ vysvětluje radní a ředitel KVIZu Bedřich Fryč.

V rozích stropu jsou dokonce plastiky čtyř obličejů. O koho jde? „To zatím nevíme, ale rozhodne po tom budeme pátrat,“dodává Fryč.
Dřevěná konstrukce na podlaze vymezuje parket jen uprostřed sálu, po obvodu (pod balkony) je podlaha vyvýšená – tam byly stoly. Tak to ale nezůstane. „Chceme tu konstrukci odstranit, podlaha bude po celém sále ve stejné výši,“ plánuje Fryč.

Na celém vnitřku je vidět, že budova od začátku sloužila kultuře. Předsálí (město tam plánuje klasické foyer s barem), prostor pro šatnu. V přízemí je ještě prostor, kde dřív byla herna a sázková kancelář. Tam by mohla být obdoba chomutovského divadelního sklípku.

Objekt město koupilo za 24 milionů společně se sousední budovou – bývalým hotelem Praha. Nutné investice do kulturního domu odhaduje vedení města na pět milionů.

Starosta Radek Štejnar se už dříve nechal slyšet, že příští ples města chce již právě v novém kulturáku. Menší plesy, divadla a koncerty – to je právě to, na co se chce KVIZ v novém kulturním domě zaměřit. „Určitě nebudeme konkurovat chomutovskému divadlu v obrovských plesech. Ani velké hudební koncerty nebudou to hlavní. Ale maturitní plesy už si dneska dělají i jednotlivé třídy, představení hrají i menší divadla a pro koncerty písničkářů nebo menších kapel je už divadlo velké. A tady je prostor pro náš kulturák,“
dodává Fryč.

Více se o plánech města s Beltine dočtete ZDE.