„Bude dvacet pět metrů dlouhý, bude mít osm drah širokých 2,25 metrů, krajní budou ještě trochu širší. Hloubka bude 1,5 až 1,8 metrů,“ informovala zastupitele primátorka. Všechny parametry by měly vyhovovat sportovnímu plavání, součástí bazénu bude i tribuna pro diváky.


Podklady pro projektanty sestavila pracovní skupina, kde mají své zástupce také představitelé plaveckého oddílu. „Jsme tam tři, každý za určitou oblast plavání. Máme celkem silné zastoupení,“ pochvaluje si předseda oddílu TJ Slávie Petr Neumann.


Ten se netají tím, že by rád zachoval padesátimetrový bazén v současných lázních. „Když se nám to nepodaří, chceme aspoň, aby nový bazén splňoval standardy pro pořádání špičkových závodů na moderní úrovni.“ To představuje kromě parametrů bazénu i řadu drobností, jako třeba místo pro zavěšení časomíry, zajištění ozvučení, aby se nemusely při vyhlašování výsledků tahat prodlužováky, a podobně.


A čím bude centrum lákat veřejnost? Měl by tam být relaxační bazén, dva whirpooly, dětské atrakce. Plánuje se několik druhů saun, mokré občerstvení, masáže a další zajímavosti pro odpočinek. Jak ale sami lidé z magistrátu podotýkají v posledních Chomutovských novinách, „konečné řešení bude záviset na prostorových možnostech a ekonomiky celé stavby.“ Je tudíž možné, že z velkých plánů se bude slevovat kvůli ceně. Město má na centrum připraveno 311 milionů korun.


Velkou část Chomutováků ale zajímá také to, co bude se starými lázněmi. Rozhodnuto ještě není, ale stále víc se mluví o tom, že padesátimetrový bazén nepřežije. Stanovisko magistrátu je zatím stejné, primátorka ho zopakovala i na zmíněném zastupitelstvu. „Nechali jsme zpracovat dvě varianty řešení – jednu bez bazénu, kde by lokalita sloužila jako obytná zóna. A druhou s padesátimetrovým bazénem a nutným zázemím,“ uvedla.


Na obou možnostech pracují najatí architekti. „Oslovili jsme jich devět, šest se jich přihlásilo. Další schůzka s nimi je plánována na 10. února,“ upřesnil vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Petr Chytra.