„Udělali jsme všechna potřebná vyšetření a je naprosto zdravý,“ uvedla primářka dětského oddělení nemocnice Patricia Kotalíková.


Soud v Chomutově schválil návrh na předběžné opatření a chlapce převezli do Kojeneckého ústavu v Mostě.


Čeká ho ještě přidělení identity. „Chlapec už je u nás a v pořádku. Dostane nový rodný list, to je zatím v rukou soudkyně a sociálních pracovníku,“ přibližuje ředitelka Kojeneckého ústavu Ústeckého kraje v Mostě Milada Šilhová.


Dítěti z babyboxu, kterému v nemocnici říkali Vítek, přidělí nové jméno i příjmení a datum narození.


Až bude miminko takzvaně „právně volné“, pak už je připravené k osvojení. To bude trvat dva měsíce, do té doby bude Vítek v ústavu. A během těch dvou měsíců má šanci se o něj přihlásit jeho vlastní matka. Pokud by popsala, že byla v situaci kdy nemohla jednat jinak, pak by jí nespíš žádný trest za odložení svého syna nečekal. Až bude Vítek adoptovaný, pak už nemá žádnou šanci získat ho zpět.


Chlapec na adopci šanci má a velkou.„Lidé mají velký zájem o děti z kojeneckého ústavu,“ potvrzuje Šilhová.


Vítkovi by nemělo uškodit ani to, že o něm nikdo nic neví. Žadatelé samozřejmě chtějí vědět vše o dítěti, třeba zda jeho předkové netrpěli vážnou nemocí. Jak ale ředitelka doplňuje, v ústavu už měli podobné nalezence a možná i díky médiím, šli k adopci téměř ihned.

O tom za jakých okolností byl Vítek nalezen čtěte TADY