Jakmile totiž někdo box otevře, spustí se alarm a sestry do něj musejí ihned jít nahlédnout. Po instalaci boxu v Kadani se často stávalo, že někdo otevíral jeho dvířka, aby se podíval, jak to uvnitř vypadá.
„Nyní už se to prakticky neděje, jen právě na Silvestra se babybox znovu rozsvítil,“ prozradila staniční sestra pediatrického oddělení Michaela Nosková. Jak také dodala, i přesto, že dosud nikdo babyboxu nevyužil, má smysl, aby v Kadani zůstal. „I kdyby se využil jen jedenkrát za rok, je to jeden lidský život.“
Ředitel Nemocnice Kadaň MUDr. Josef Mašek má podobný názor. „Babybox má pořád svůj význam, naopak jsme rádi, že se tam ani nikde v okolí zatím nenašlo odložené dítě. To není zařízení, které by se mělo užívat denně.“


K chování zvědavců, kteří nahlížejí do schránky, říká jen to, že pracovníci nemocnice musejí být trpěliví a chodit babybox kontrolovat.
S podobnými případy mají ostatně zkušenosti i další nemocnice, kde je schránka pro odložené děti umístěna. Kuriózní byl nedávný případ ze Zlína, kdy dal někdo do boxu panenku se vzkazem, že jde o novoroční dárek pro první narozenou holčičku.
V Kadani byl babybox nainstalován a slavnostně otevřen 1. června 2007. Akce se zúčastnil známý fotograf Jan Saudek se svým synem Matějem.