Chomutovské autoškoly si už delší čas stěžují na to, že magistrát nedodržuje termíny řidičských zkoušek. Ty by měly podle zákona proběhnout nejpozději do patnácti dnů poté, co student dokončí kurz v autoškole.
„Ten problém je tu už asi dva roky. Je způsobený tím, že v Chomutově není dostatek zkušebních komisařů. V Karlových Varech, menším městě než je Chomutov, jich mají dvounásobek,“ vysvětluje Václav Štrunc, majitel Autoškoly Štrunc.
Magistrát namítá, že za nedostatek zkušebních termínů mohou zčásti i sami zkoušení. Více jak polovina studentů před zkouškou neobstojí a musí ji opakovat. Repetenti pak využívají zkušebních termínů, které by jinak sloužily pro další studenty.
Nyní se našlo řešení, město přijme dočasně dva komisaře. Ti budou zkoušet převážně o víkendech. Noví komisaři si ponechají své hlavní zaměstnání, které vykonávají v pracovním týdnu. Zároveň se podle radnice pracuje na dlouhodobém řešení.
Autoškoly nové opatření vítají. Ovšem upozorňují, že pokud v Chomutově nepřibudou na stálo další komisaři a „víkendoví komisaři“ skončí, věci se opět vrátí do starých kolejí.