Jedenáctka“ jezdila již dříve. Koncem loňského roku byla zrušena kvůli malé naplněnosti vozů. Z řad cestujících se však ozvaly záporné ohlasy a dopravní podnik nechal linku před necelými třemi měsíci opět jezdit. Tentokrát ve zkušebním provozu.


Ten se ale neosvědčil.

„Noční linka není využívaná,“ informuje generální ředitel DPCHJ Jiří Melničuk. „Provoz zatím naplňuje prvek neefektivnosti,“ dodává. Dopravní podnik bere v potaz, že zkušební linka jezdila přes dva prázdninové měsíce. Proto se ještě bude znovu hodnotit efektivnost v měsíci září a přemýšlí se ještě o říjnu. Pokud se však zájem nezvedne, linka bude opět zrušena.


Dopravní podnik má už další alternativu. „Je tu možnost, že bychom jednali s takovými zřizovateli zařízení, kde se kumuluje větší množství lidí a zajistili bychom jim po dohodě zakázkovou sezónní dopravu,“ říká Jiří Melničuk. Jako příklad uvedl například městské divadlo či letní kino.


Noční linka jezdí z pátku na sobotu a ze soboty na neděli v nočních hodinách. Každou noc se autobus otočí v Jirkově a jede zpátky do Chomutova. Nevýhodou je, že nelze použít měsíční kupón ani čipovou kartu a jedna jízda stojí dvacet korun od běžných třinácti.