„Od září platí nové jízdní řády, které vypadají tak, že když se naši lidé chtějí dostat z Kovařské do Kadaně, musí vystoupit v Měděni a tady přestoupit na autobus na Chomutov,“ říká starostka Kovářské Alena Kepičová. Problém je podle ní v tom, že na sebe autobusy nenavazují.
 
Výsledkem bylo, že první školní den museli obyvatele Kovářské do měst svážet hasiči. „Použili osmimístné auto pro malé požárníky,“ upřesnila starostka.
Třetího září to nebylo poprvé, kdy obyvatelé této horské obce museli řešit problémy s dopravou. „Naposledy to bylo teď v létě, kdy sestřičkám nenavazovaly spoje do Chomutova, když jely z noční služby,“ uvedla starostka. Nejednou prý nastartovala své soukromé auto a situaci řešila svépomocí.
Úředníky krajského úřadu už obyvatelé Kovářské o problému informovali. Ke změně k lepšímu má dojít okamžitě.
„Na upozornění místních občanů sjednal odbor dopravy krajského úřadu s dopravci okamžitou nápravu,“ uvedl včera Deníku tiskový mluvčí krajského úřadu František Janačík.
 
Samotná náprava má vypadat následovně: Autobus odjíždějící z Měděnce směrem na Chomutov v 6.25, bude po dobu maximálně 10 minut vyčkávat v zastávce na autobus z Vejprt do Kadaně, který do Měděnce podle jízdního řádu přijíždí v 6.25.
„Návaznosti budou zapracovány do jízdních řádů, kde bude příslušný spoj označen trojúhelníčkem (autobus čeká na jiný autobus – pozn. red.). Upravené jízdní řády budou vyvěšeny v průběhu příštího týdne, realizování dohody přislíbil dopravce okamžitě,“ informoval František Janačík.