Práce na obnově Domu železničářů, lidově nazývaného Armáďák, se zastavily. Stihne nový vlastník budovy avizovaný termín, že do zimy bude stavba pod střechou?
Na přelomu roku koupil chátrající budovu černovický starosta a stavební podnikatel Milan Beran. S Armáďákem má od začátku velké plány. Chce z něj vybudovat relaxační centrum.
Jak Deníku včera Milan Beran potvrdil, práce na rekonstrukci se zastavily z toho důvodu, že dosud nebyla dokončena projektová dokumentace. K tomu se ještě čeká na vydání stavebního povolení.
Podle něho by měl být projekt dokončen v těchto dnech a stavební povolení by mělo následovat. „Termín, který jsem uvedl, že stavba bude do zimy pod novou střechou, stále platí,“ zdůraznil.


Armáďák má s rekonstrukcí dostat zbrusu novou podobu. Nejzásadnější změnou bude přístavba dalšího patra, které má být podle studie zakončeno sedlovou střechou. Ve sklepě pak Milan Beran plánuje zprovoznit kompletní rehabilitační centrum, saunu a solnou jeskyni. V budově nemají chybět například tenisové kurty, fitcentrum, bowling či kadeřnictví. Do projektu se vešel i hotel se čtyřiceti pokoji.
Podle průzkumu Deníku, který jsme provedli před několika měsíci, místní s přestavbou souhlasí a vítají ji. Chátrající Dům železničářů totiž poskytoval úkryt pro narkomany a bezdomovce.