Pražská firma, která v něm chtěla postavit hotel a restauraci, nenašla kupce ani zájemce o pronájem.



Výškovou budovu ze 70. let zná snad každý Chomutovák, mezi lidmi se ji běžně říká Armabeton. Ve středu Chomutova působí jako nevzhledná pěst na oko. Je uzavřená, chybí kusy fasády i pláště.


To se ani v nejbližší době nezmění.

„Nepracujeme tam, neděje se tam vůbec nic,“ řekla otevřeně Deníku Monika Brabcová z pražské developerské firmy Codeco, která objekt spravuje.
„Musel by se najít zájemce, který by budovu odkoupil, nebo který by měl zájem o pronájem aspoň poloviny budovy,“ dodává Brabcová. Podle ní jinak akciová společnost nemůže do projektu jít. Dodala také, že firma s žádnými zájemci nejedná.


O budovu prostě není mezi obchodníky zájem. V jednu chvíli se zdálo, že Armabeton ožije. V přízemí měla být stylová restaurace Potrefená Husa, v patrech nad ní kanceláře a v nejvyšších poschodích hotel. Tak zmiňovaná developerská firma před dvěma lety představovala svůj projekt.


Postupem času se ukazuje, že takové plány byly příliš optimistické. Otázkou zůstává, co se sedmnáctipatrovým Armabetonem bude dál. V centru roste obchodní centrum, vedle Komerční banky má vyrůst hotel. Hrozí, že Armabeton zůstane nevyužitou hrobkou socialistického realismu.


Výšková budova patří společnosti Monnaie s.r.o., podle obchodního rejstříku v ní má stoprocentní podíl firma z Velké Británie.


Stavební úřad vede soukromý objekt jako zchátralou stavbu s nejnižší formou poškození. Podle tiskového mluvčího města Tomáše Brandy, vlastník objektu se stavebním úřadem komunikuje. Úředníci Armabeton pravidelně kontrolují a sledují, zda nehrozí nebezpečí. Podle Brandy další kontrola proběhne v únoru.