Podle původního záměru developerů měl být provoz Armabetonu postaven na kancelářských prostorech. V pěti posledních patrech měl být zmiňovaný hotel.
„O velkoprostorové kanceláře v Armabetonu nebyl v Chomutově zájem,“ uvedla hlavní důvod změny koordinátorka společnosti Codeco Monika Brabcová. Jak dále připustila, jednou z příčin nezájmu byla i vysoká cena nájmu – 230 korun za metr čtverční měsíčně. „Cena plně odpovídala nabízeným standardům a společnost Codeco už níž jít nemohla,“ poznamenala Monika Brabcová s tím, že zájemce o provozování hotelu už mají.


Kromě hotelu a kanceláří by v Armabetonu mělo být i několik bytů. Ty by podle Brabcové měly sloužit k dlouhodobému pronájmu.
Se samotnou opravou se začne na začátku příštího roku. Rekonstrukce se prozatím dotkne prvních dvou pater objektu, kde budou obchodní plochy.


Současný billboard, který na Armabetonu visí, a který nabízí k pronájmu kancelářské prostory, se podle Moniky Brabcové bude v nejbližší doběaktualizovat. Datum, kdy by měl být zprovozněn kompletně celý Armabeton, dosud není známé.