Volně se tam povalují nebezpečné chemikálie, přitom není nijak zabezpečen a mohou se tam dostat i děti.


Na nebezpečí upozornil jako první server tn.cz. Redaktor Chomutovského deníku se do areálu vypravil, aby situaci na místě prozkoumal.


Zchátralý objekt není nijak zabezpečen. V zadní části chybí velká část plotu, otvorem by projel i náklaďák. Cedule varující, že je objekt střežen psy, je jen pro smích. Přímo vedle zimního stadionu leží zdraví nebezpečná oblast. Uvnitř se nacházejí dvě větší nádrže, ze kterých vytéká zažloutlá neznámá tekutina. Na regálech volně stojí lahve se žíravinami a kyselinami.


Příkladem je více než desítka plných lahvi žíravého Persterilu, který se běžně používá jako dezinfekce v nemocnicích. V neředěné formě však leptá kůži a oči, nebezpečné jsou i jeho výpary.


Ve zdevastovaném a vykradeném objektu je i barel neznámého obsahu, který má na sobě varování, že obsahuje hořlavinu. Jsou zde i další nádoby plné neznámých chemických tekutin, s barvami i oleji.


Mezi areálem a vedlejšími paneláky teče Chomutovka. Nedaleko od chybějícího plotu je přemostěna. Děti, které by se dovnitř chtěly dostat, nemusí překonávat žádnou překážku. Uvnitř kromě toxických látek číhají i další nebezpečí jako odkryté jámy, uvolněné zdivo či ostré zbytky kovových tyčí trčící ze zdi.


Na chemikálie už byli upozornění i kontroloři z Inspekce životního prostředí (ČIŽP). Do areálu se vypravili koncem minulého týdne, ale bez svolení majitele oficiálně dovnitř nemohli. V tuto chvíli tak nejsme schopni říci, co se uvnitř nachází,“ sdělila včera Jana Moravcová z ČIŽP. Podotkla, že inspektoři pořídili fotodokumentaci. Areál patří soukromé firmě, která ho koupila od společnosti Odkolek.