Tři prázdné budovy a okolní pozemky, které dřív sloužily jako areál dopravy společnosti Teplo, se radnice snažila udat už několikrát. Dvakrát dokonce ve výběrovém řízení našla zájemce, ti si ale vždycky svůj zájem rozmysleli.


Poslední soutěž muselo vedení města zrušit v prosinci. Přihlásili se sice dva zájemci, ale ani jeden z nich nenabídl požadovaných šest milionů korun. Nejvyšší nabídka – 4,3 milionu korun – byla od podnikatele, který chtěl v areálu prodávat a opravovat kola.


Město zároveň se zrušením výběrového řízení snížilo své požadavky na cenu. Realitní kanceláři zadali zastupitelé minimální cenu právě 4,3 milionu korun.
Někteří zastupitelé při tom namítali, že město může rovnou prodat areál firmě, která tuto cenu nabídla v soutěži.

„To jsme ale nechtěli,“ namítá náměstek primátorky Jan Řehák. „Žádná z nabídek nesplnila naše podmínky a prodat to i přesto by bylo nefér vůči těm, které původní cena třeba odradila. Pak by se mohli cítit ukřivdění, že za takovou cenu to mohli koupit taky.“ Město předpokládá, že realitní kanceláři se podaří objekty prodat snadněji a možná i za lepší cenu.


Dlouhá léta opuštěný areál naštěstí městskou kasu nestojí žádné velké peníze. V podstatě jediný výdaj je za elektronické zabezpečení. „Samozřejmě mu neprospívá, že je nevyužitý, ale poničený také není a velké výdaje s ním nemáme,“ potvrzuje Řehák.