Pódium je určené hlavně pro koncerty, ale bude tu například i výstava aut a další akce.


Zooparku to nevadí


Hlavně o víkendech bude na Kamenčáku velmi rušno. Zvířatům naproti v zooparku by to ale vadit nemělo.„S Kamenčákem nás ještě dělí trať kde denně projede několik vlaků. Proto na té straně máme taková zvířata, kterým hluk nevadí,“ vysvětlila ředitelka Podkrušnohorského zooparku Iveta Rabasová.


Navíc podle Zdeňka Fojtíka je pódium postavené tak, aby šel hluk opačným směrem než je zoopark.


Na disko do písku


Pod pódiem je velká betonová plocha pro tanečníky a fanoušky. Za betonem se chystá velký trávník, kde budou moct účastníci také tančit. A to hlavně, když tu bude diskotéka a to každou středu, pátek i sobotu. Pro ty, kteří si budou chtít zout boty a víc „zablbnout“ je připravený vedle trávníku plácek s pískem.


Žádný takový velký venkovní areál pro koncerty a diskotéky v Chomutově doposud nebyl.


„A myslím si, že něco takového tu chybělo. Aby se lidé šli bavit v létě na čerstvý vzduch. Snad bude přát i počasí,“ dodává Fojtík.


V areálu je osm set míst k sezení. Nové lavice se stoly jsou schované pod střechou, když by nepřálo počasí. Pod střechou je také hlavní bar a další menší bary. Celkově se do letního areálu Banda vejde asi tisíc pět set lidí.


Nové pódium poprvé obsadí skupina Lunetic a to hned 30. června, dále tu bude například Open party, kterou bude moderovat Leoš Mareš. V červenci dorazí také Monkey Business. Své narozeniny sem přijede oslavit Helena Vondráčková.


Kompletní seznam koncertů a akcí je už na webových stránkách Kamencového jezera.


Areál začali stavět minulý rok v létě. Leží mezi nudistickou pláží a další vodní plochou Bandou. Má samostatné oplocení a oplotila se také nudistická pláž na kterou byl doposud volný přístup a mohly tam běhat i děti.