Je totiž hlavou několika afrických kmenových králů, za svého krále jej uznává asi dvacet milionů obyvatel Beninu i okolních států. El–Hadj Sherrif Issa Nassirou Buraïma, jak zní jeho celé jméno, je zároveň nejvyšším šamanem a nejvyšším soudcem. Benin je oficiálně republikou, Buraïma ji reprezentuje navenek.

V Kadani se zastavil při své cestě po Evropě, kde shání podporu pro africké děti. Do města přijel na pozvání švýcarského kolegy Hanse Petera von Rückenbacha, který mu pomáhá s obstaráváním peněz po Evropě.

Švýcar, který Kadaň často navštěvuje, jej pozval i na pravé české jídlo do místní restaurace U Svaté brány. „Hans je naším stálým hostem a pozval k nám i krále,“ vysvětluje okolnosti vladařovy návštěvy Pavel Zítko, majitel restaurace.

A jak vypadala královská večeře? Kuchař nachystal adventní menu, kombinované z české i cizí kuchyně, na pořadu večera byla i ochutnávka vín.

Restauratér Zítko popisuje setkání s králem jako civilní. „Vystupoval normálně, nebyla s ním ochranka, žádné velké oficiality. Na úvod nám požehnal vše dobré, od nás dostal dárek,“ líčí průběh setkání. Král přijel v tradičním oděvu, sebou měl i žezlo, odznak své pozice, čapku i zlaté řetězy.

Zítko přiblížil i některé zajímavosti z králova života. „Pochází z vesnice, ve které žije třicet tisíc lidí. Je uprostřed moře, stojí na dřevěných kůlech, na pevninu je to tři hodiny lodí,“ popsal.

Možná i v tom hledá restauratér důvod, proč si král nedal k jídlu nabízenou rybu a ujišťoval se, že není ani v polévce. Zřejmě jich během života na moři snědl dost. Proto mu k chuti přišel jiný chod, steak z kanadského bizona.

Podobně jako hrdina Hrabalovy novely, který nakonec obsluhoval habešského císaře, může restauratér tvrdit: „Obsluhoval jsem afrického krále.“