Od června minulého roku už služby karty využily stovky turistů. „Během zaváděcího období si vyzkoušelo 3K kartu zhruba pět stovek návštěvníků,“ uvádí projektový manažer Roman Němec. „Zpočátku se karta moc neprodávala, největší zájem byl v zimě.“ Jak vysvětluje, lyžaři po odpoledním tréninku zajeli například do muzea nebo aquaparku.


Letos si výhodnou kartu začali lidé kupovat už v květnu a to i na infocentrech, kde byl minulý rok prodej 3K karet téměř nulový. A je o co stát, autoři projektu přišli s dalšími novinkami.


Lidé, kteří zavítají do Podkrušnohoří jen na krátkou dobu, mohou využít 3K kartu „Jednodenní výlet“. Další novinkou je cyklokarta „Podkrušnohořím na kole“. Ta zahrnuje spoustu zajímavých cílů poblíž místních cyklotras. Cyklisté se také mohou nechat zdarma vyvézt horskými lanovkami, které přepravují i kola.


Pro víkendové turisty a lidi, kteří přijedou do našeho regionu na delší dobu, je připravena 3K karta „Léto pod Krušnými horami“. Tu nabízí i v rodinné variantě a mohou s ní vycestovat až dva dospělí se dvěma dětmi do patnácti let, což je tedy velmi výhodné a rodina tak dost ušetří.


3K karta je neziskový projekt měst Klášterec nad Ohří a Kadaň pro podporu domácího a zahraničního cestovního ruchu. Funguje od června loňského roku a stala se absolutním vítězem Grand Prix Region Tour 2009. Lidem umožní volné vstupy do čtyřiceti nejvyhledávanějších památek a zařízení Podkrušnohoří. Nabízí také spoustu slev na ubytovací, stravovací, lázeňské a další služby. Kartu si turisté mohou pořídit již od devadesáti korun.


A co vše lze s kartou navštívit – starobylé zámky a hrady, muzea, aquaparky, lázně, pivovar v Chyši, huť Moser, Schillerovu rozhlednu, zoopark nebo aquadrom v příhraničním Geyeru a desítky dalších atrakcí s jedinou vstupenkou a ušetřit tak stovky až tisíce korun.