Podle dřívějších odhadů mělo vedení společnosti peníze vyplatit tento týden. Nyní je stanoveno datum jiné. „Je reálné, že mzdy budou vyplaceny včetně odvodů příští týden v pondělí,“ uvedl mediální zástupce Karlovarského porcelánu Marek Pražák.

To, že tento týden peníze nebudou, potvrdil i insolveční správce Tomáš Čermín. „Zatím nejsou peníze, závisí to na tom, zda bude Porcela prodávat a platit,“ vysvětluje.

Podle něho by možná mohlo být jasněji už dnes, kdy se mají sejít věřitelé Porcely Plus, holdingu, pod kterým jsou všechny porcelánky. To, co jednání přinese, ale nechce předjímat.

V kláštereckém poniku se zastavila i jedna ze dvou speciálních pecí. Důvodem jsou ekonomické problémy společnosti, protože pec má vysokou spotřebu energií a její provoz se nevyplatil.

Druhým hlavním důvodem je i to, že pec nemá dostatek zakázek, takže nebyla vytížená. Podle Pražáka zastupujícího porcelán by měla být odstavena zhruba na půl roku.

Zakázky, měly být v kláštereckém zařízení udělány putovaly do porcelánky v Nové Roli.

Karlovarský porcelán má dlouhodobé finanční problémy, jeho mateřská firma Porcela Plus dluží veřitelům stamiliony korun a své závazky není schopna dlouhodobě splácet.